Najava

Terrence Malick, Filmske slagalice i distributerski naslovi

Malickovu retrospektivu završavamo krimi-dramom Pustara i romantičnom dramom Otok naše ljubavi. U utorak započinje program Filmske slagalice koji otvaramo remek-djelom Alaina Resnaisa Prošle godine u Marienbadu, a uoči projekcije uvodnu riječ održat će filmska kritičarka Višnja Vukašinović. Iste večeri prikazat ćemo i hvaljen fantastični triler Primer Shanea Carrutha. Srijeda donosi humornu egzistencijalnu dramu Spikea Jonzea Adaptacija i izvrsni film-noir Laura Otta Premingera. U četvrtak su Memento Christophera Nolana i Sveti motori Leosa Caraxa, a u petak intrigantni film Alejandra Amenábara Otvori oči i remek-djelo Klub boraca Davida Finchera. U subotu slijede izvrsni Oldboy Chan-wooka Parka te nagrađivan psihološki triler Otok Shutter Martina Scorsesea. Nedjelja donosi fantastičnu romantičnu dramu Gospodin Nitko Jacoa Van Dormaela. Distributerski program donosi zadnje projekcije filmova Bogu hvala, Medena zemlja, Svjetionik, Skriveni život i Male žene, a novi naslov su Zviždači.

Raspored

Petak, 28.02.2020

Distribucija

17:00

Zviždači

La Gomera, Rumunjska, Francuska, Njemačka, Švedska, 2019. R: Corneliu Porumboiu

Fokus: Filmske slagalice I

19:00

Otvori oči

Abre los ojos, Španjolska, Francuska, Italija, 1997. R: Alejandro Amenábar

21:00

Klub boraca

Fight Club, SAD, Njemačka, 1999. R: David Fincher

Subota, 29.02.2020

Distribucija

16:00

Skriveni život

A Hidden Life, Njemačka, SAD, 2019. R: Terrence Malick

Fokus: Filmske slagalice I

19:00

Oldboy

Južna Koreja, 2003. R: Chan-wook Park

21:00

Otok Shutter

Shutter Island, SAD, 2010. R: Martin Scorsese

Nedjelja, 01.03.2020

Distribucija

16:00

Male žene

Little Women, SAD, 2019. R: Greta Gerwig

Fokus: Filmske slagalice I

19:00

Gospodin Nitko

Mr. Nobody, Belgija, Njemačka, Kanada, Francuska, SAD, UK, 2009. R: Jaco Van Dormael

Ponedjeljak, 02.03.2020

Distribucija

17:00

Zviždači

La Gomera, Rumunjska, Francuska, Njemačka, Švedska, 2019. R: Corneliu Porumboiu

Fokus: Filmske slagalice I

19:00

Sinegdoha, New York

Synecdoche, New York, SAD, 2008. R: Charlie Kaufman

21:15

Kabinet doktora Caligarija

Das Cabinet des Dr. Caligari, Njemačka, 1919. R: Robert Wiene

Utorak, 03.03.2020

Gostovanje: Frankofonija

19:00

Tako mi Bog pomogao

Ni juge, ni soumise, Francuska, 2017. R: Yves Hinant

21:00

Portret djevojke u plamenu

Portrait de la jeune fille en feu, Francuska, 2019. R: Céline Sciamma

Srijeda, 04.03.2020

Distribucija

17:00

Zviždači

La Gomera, Rumunjska, Francuska, Njemačka, Švedska, 2019. R: Corneliu Porumboiu

Kinoteka: 50 godina Papićevih Lisica

19:00

Lisice

Jugoslavija, Jadran film, 1970. R: Krsto Papić

Četvrtak, 05.03.2020

Distribucija

17:00

Mlijeko

Héraðið, Island, Danska, Njemačka, Francuska, 2019. R: Grímur Hákonarson

Portreti: Andrzej Żuławski

19:00

Na srebrnom globusu

Na srebrnym globie, Poljska, 1988. R: Andrzej Żuławski

Petak, 06.03.2020

Distribucija

17:00

Mlijeko

Héraðið, Island, Danska, Njemačka, Francuska, 2019. R: Grímur Hákonarson

Portreti: Andrzej Żuławski

19:00

Opsjednutost

Possesion, Francuska, Zapadna Njemačka, 1981. R: Andrzej Żuławski

21:15

Trećina noći

Trzecia czecs nocy, Poljska, 1971. R: Andrzej Żuławski

Subota, 07.03.2020

Distribucija

17:00

Mlijeko

Héraðið, Island, Danska, Njemačka, Francuska, 2019. R: Grímur Hákonarson

Portreti: Andrzej Żuławski

19:00

Đavao

Diabel, Poljska, 1972. R: Andrzej Żuławski

21:15

Važno je voljeti

L'important c'est d'aimer, Francuska, Italija, Zapadna Njemačka, 1975. R: Andrzej Żuławski

Nedjelja, 08.03.2020

Fokus: Filmski maraton za Međunarodni dan žena

13:00

Izgubljena čast Katharine Blum

Die verlorene Ehre der Katharina Blum, Zapadna Njemačka, 1975. R: Volker Schlöndorff

15:00

Moje dvadeseto stoljeće

Az én XX. Századom, Mađarska, Zapadna Njemačka, Kuba, 1989. R: Ildikó Enyedi

17:00

Wanda

SAD, 1970. R: Barbara Loden

19:00

Anđeo za mojim stolom

An Angel at My Table, Novi Zeland, Australija, UK, SAD, 1990. R: Jane Campion

Ponedjeljak, 09.03.2020

Distribucija

17:00

Mlijeko

Héraðið, Island, Danska, Njemačka, Francuska, 2019. R: Grímur Hákonarson

Kinokultura

19:00

Bitka za Alžir

La battaglia di Algeri, Italija, Alžir, 1966. R: Gillo Pontecorvo

Utorak, 10.03.2020

Distribucija

17:00

Mlijeko

Héraðið, Island, Danska, Njemačka, Francuska, 2019. R: Grímur Hákonarson

Portreti: Max Ophüls

19:00

Madame de...

Francuska, Italija, 1953. R: Max Ophüls

Srijeda, 11.03.2020

Distribucija

17:00

Mlijeko

Héraðið, Island, Danska, Njemačka, Francuska, 2019. R: Grímur Hákonarson

Portreti: Max Ophüls

19:00

Bez sutrašnjice

Sans lendemain, Francuska, 1939. R: Max Ophüls

21:00

Svačija gospođa

La signora di tutti, Italija, 1934. R: Max Ophüls

Četvrtak, 12.03.2020

Distribucija

17:00

Portret djevojke u plamenu

Portrait de la jeune fille en feu, Francuska, 2019. R: Céline Sciamma

Portreti: Max Ophüls

19:00

Lola Montès

Francuska, Zapadna Njemačka, 1955. R: Max Ophüls

21:00

Uhvaćen

Caught, SAD, 1949. R: Max Ophüls

Petak, 13.03.2020

Distribucija

17:00

Portret djevojke u plamenu

Portrait de la jeune fille en feu, Francuska, 2019. R: Céline Sciamma

Portreti: Max Ophüls

19:00

Vrtuljak

La ronde, Francuska, 1950. R: Max Ophüls

21:00

Trenutak lakomislenosti

The Reckless Moment, SAD, 1949. R: Max Ophüls

Subota, 14.03.2020

Distribucija

17:00

Portret djevojke u plamenu

Portrait de la jeune fille en feu, Francuska, 2019. R: Céline Sciamma

Portreti: Max Ophüls

19:00

Pismo nepoznate žene

Letter from an Unknown Woman, SAD, 1948. R: Max Ophüls

21:00

Užitak

Le plaisir, Francuska, 1952. R: Max Ophüls

Nedjelja, 15.03.2020

Distribucija

17:00

Jadnici

Les misérables, Francuska, 2019. R: Ladj Ly

Kinokultura

19:00

Apokalipsa danas: Final Cut

Apocalypse Now: Final Cut, SAD, 2019. R: Francis Ford Coppola

Ponedjeljak, 16.03.2020

Distribucija

17:00

Portret djevojke u plamenu

Portrait de la jeune fille en feu, Francuska, 2019. R: Céline Sciamma

Portreti: Werner Herzog

19:00

Fitzcarraldo

Zapadna Njemačka, 1982. R: Werner Herzog

Utorak, 17.03.2020

Distribucija

17:00

Portret djevojke u plamenu

Portrait de la jeune fille en feu, Francuska, 2019. R: Céline Sciamma

Portreti: Werner Herzog

19:00

I patuljci počinju mali

Auch Zwerge haben klein angefangen, Zapadna Njemačka, 1970. R: Werner Herzog

21:00

Znaci života

Lebenszeichen, Zapadna Njemačka, 1968. R: Werner Herzog

Srijeda, 18.03.2020

Distribucija

16:30

Portret djevojke u plamenu

Portrait de la jeune fille en feu, Francuska, 2019. R: Céline Sciamma

Četvrtak, 19.03.2020

Distribucija

16:30

Časnik i špijun

J'accuse, Francuska, Italija, 2019. R: Roman Polanski

Portreti: Werner Herzog

19:00

Woyzeck

Zapadna Njemačka, 1979. R: Werner Herzog

21:00

Srce od stakla

Herz aus Glas, Zapadna Njemačka, 1976. R: Werner Herzog

Petak, 20.03.2020

Distribucija

16:30

Časnik i špijun

J'accuse, Francuska, Italija, 2019. R: Roman Polanski

Portreti: Werner Herzog

19:00

Aguirre, gnjev božji

Aguirre, der Zorn Gottes, Zapadna Njemačka, Meksiko, Peru, 1972. R: Werner Herzog

21:00

Nosferatu, vampir noći

Nosferatu: Phantom der Nacht, Zapadna Njemačka, Francuska, 1979. R: Werner Herzog

Subota, 21.03.2020

Distribucija

16:30

Časnik i špijun

J'accuse, Francuska, Italija, 2019. R: Roman Polanski

Portreti: Werner Herzog

19:00

Svatko za sebe i Bog protiv svih (Enigma Kaspara Hausera)

Jeder für sich und Gott gegen alle, Zapadna Njemačka, 1974. R: Werner Herzog

21:00

Cobra Verde

Zapadna Njemačka, Gana, 1987. R: Werner Herzog

Nedjelja, 22.03.2020

Distribucija

17:00

Jadnici

Les misérables, Francuska, 2019. R: Ladj Ly

Portreti: Werner Herzog

19:00

Stroszek

Zapadna Njemačka, 1977. R: Werner Herzog

Ponedjeljak, 23.03.2020

Distribucija

16:30

Časnik i špijun

J'accuse, Francuska, Italija, 2019. R: Roman Polanski

Utorak, 24.03.2020

Distribucija

16:30

Časnik i špijun

J'accuse, Francuska, Italija, 2019. R: Roman Polanski

Srijeda, 25.03.2020

Distribucija

16:30

Časnik i špijun

J'accuse, Francuska, Italija, 2019. R: Roman Polanski

Četvrtak, 26.03.2020

Distribucija

17:00

O beskraju

Om det oändliga, Švedska, Njemačka, Norveška, 2019. R: Roy Andersson

Petak, 27.03.2020

Distribucija

17:00

O beskraju

Om det oändliga, Švedska, Njemačka, Norveška, 2019. R: Roy Andersson

Subota, 28.03.2020

Distribucija

17:00

O beskraju

Om det oändliga, Švedska, Njemačka, Norveška, 2019. R: Roy Andersson

Nedjelja, 29.03.2020

Distribucija

17:00

Jadnici

Les misérables, Francuska, 2019. R: Ladj Ly

Ponedjeljak, 30.03.2020

Distribucija

17:00

O beskraju

Om det oändliga, Švedska, Njemačka, Norveška, 2019. R: Roy Andersson

Utorak, 31.03.2020

Distribucija

17:00

O beskraju

Om det oändliga, Švedska, Njemačka, Norveška, 2019. R: Roy Andersson

Vidi cijeli program
Distribucija Gostovanje: Frankofonija Kinoteka: 50 godina Papićevih Lisica

AKTUALNO

Fokus: Filmske slagalice I

Od utorka do ponedjeljka, 2. ožujka, prikazujemo izbor od trinaest filmova različitih autora čiju tematsku poveznicu čini kompleksna dramaturgija, zagonetni odnosi među prikazanim događajima ili neizvjesnost o ontološkom statusu prikazanog zbivanja.

BAZA HRVATSKOG FILMA