Raspored

Prethodni
Slijedeći

Četvrtak, 11.10.2018

4. Rendez-vous au cinema

19:00 Jules i Jim Jules et Jim, 1962
R: François Truffaut

Animaskop

21:00 Persepolis Francuska, SAD, 2007
R: Marjane Satrapi

Petak, 12.10.2018

Vikend Hrvatske kinoteke: Pobačaj u hrvatskom filmu

19:00 Pukotina raja Jadran film, Zagreb, 1959
R: Vladimir Pogačić 21:00 Ljudožder vegetarijanac Telefilm, Hrvatska, 2012
R: Branko Schmidt

Subota, 13.10.2018

Vikend Hrvatske kinoteke: Pobačaj u hrvatskom filmu

19:00 Grješnice Škola narodnog zdravlja "Andrija Štampar", 1930
R: Joza Ivakić A B Zagreb film, 1977
R: Ljubica Janković A ljudi ko ljudi Jadran film, 1979
R: Petar Trinajstić 21:00 Daj što daš Jadran film, Croatia film, 1979
R: Bogdan Žižić

Ponedjeljak, 15.10.2018

Fokus: Ukrajinski poetski film

19:00 Sjene zaboravljenih predaka Tini zabutyh predkiv, 1964
R: Sergej (Josifovič) Paradžanov

Utorak, 16.10.2018

Fokus: Ukrajinski poetski film

19:00 Bijela ptica s crnim oznakama Bilyi ptakh z chornoju oznakoyu, 1971
R: Jurij Iljenko 21:00 Hanočka Annychka, 1968
R: Boris Ivčenko

Srijeda, 17.10.2018

Fokus: Ukrajinski poetski film

19:00 Kameni križ Kaminnyi hrest, 1968
R: Leonid Osyka 21:00 Bunar za žedne Krynycya dlya spraglyh, 1965
R: Jurij Iljenko

Četvrtak, 18.10.2018

Fokus: Ukrajinski poetski film

19:00 Predvečerje Ivana Kupala Vecheir na Ivana Kupala, 1968
R: Jurij Iljenko 21:00 Babilon XX Vavilon XX, 1979
R: Ivan Mikolajčuk

Petak, 19.10.2018

Fokus: Kulturna opozicija u socijalizmu

18:00 Tribina: Nepoželjni film – kultura neslaganja u socijalizmu

DOKUart: Festival dokumentarnog filma

19:00 Djeca Kinders, Austrija, 2016
R: Arash T. Riahi

Motrišta

21:00 Gimnazija High School, SAD, 1968
R: Frederick Wiseman

Subota, 20.10.2018

Fokus: Kulturna opozicija u socijalizmu

16:30 Sljedeća stanica: Kino Odeon Next Stop: Odeon Cinema, Bugarska, 2016
R: Ekaterina Minkova 18:00 Od nas do mene: Život u istočnoj Njemačkoj onda i sada From Us to Me: Life in East Germany Then and Now, 2016
R: Ellin Hare 19:30 Chuck Norris protiv komunizma Chuck Norris vs. Communism, Rumunjska, UK, SAD, 2015
R: Ilinca Calugareanu

DOKUart: Festival dokumentarnog filma

21:00 La Chana Španjolska, Island, SAD, 2016
R: Lucija Stojević

Nedjelja, 21.10.2018

Fokus: Kulturna opozicija u socijalizmu

18:00 Generacija '68 Hrvatska, 2016
R: Nenad Puhovski 19:30 Majstor i Tatjana Master and Tatyana, Litva, 2015
R: Giedre Zickyte 21:00 Druga linija The Other Line, Srbija, 2016
R: Nenad Milošević

Ponedjeljak, 22.10.2018

Panorama: Suvremeni korejski film

19:00 Taksist Taeksi woonjunsa, Južna Koreja, 2017
R: Jang Hoon

Utorak, 23.10.2018

Panorama: Suvremeni korejski film

19:00 Maskerada Gwanhae: Wangyidoen namja, Južna Koreja, 2012
R: Chang-min Choo 21:15 Nada So-won, Južna Koreja, 2013
R: Joon-ik Lee

Srijeda, 24.10.2018

Panorama: Suvremeni korejski film

19:00 Stari partner Wonangsori, Južna Koreja, 2008
R: Chung-ryoul Lee 21:00 Bezimeni gangster: Pravila vremena Bumchoiwaui junjaeng: Nabbeunnomdeul jeonsungshidae, Južna Koreja, 2012
R: Jong-bin Yoon

Četvrtak, 25.10.2018

Panorama: Suvremeni korejski film

19:00 Izgaranje Beoning, Južna Koreja, 2018
R: Chang-dong Lee

Petak, 26.10.2018

Panorama: Suvremeni korejski film

19:00 Poezija Shi, Južna Koreja, 2010
R: Chang-dong Lee 21:30 Priča o dvije sestre Janghwa, Hongryeon, Južna Koreja, 2003
R: Jee-woon Kim

Ponedjeljak, 29.10.2018

Fokus: Suvremene poljske redateljice

19:00 Ptice pjevaju u Kigaliju Ptaki spiewaja w Kigali, Poljska, 2017
R: Krzysztof Krauze

Utorak, 30.10.2018

Kurioziteti

19:00 Noć živih mrtvaca Night of the Living Dead, SAD, 1968
R: George A. Romero

Srijeda, 31.10.2018

Fokus: Noć vještica/Halloween

19:00 Noć vještica Halloween, SAD, 1978
R: John Carpenter 21:00 Zla smrt The Evil Dead, SAD, 1981
R: Sam Raimi