Raspored

Prethodni
Slijedeći

Nedjelja, 27.11.2022

Portreti: Martin Scorsese

19:00 Ulice zla Mean Streets, SAD, 1973
R: Martin Scorsese 21:00 Hugo SAD, UK, Francuska, 2011
R: Martin Scorsese

Ponedjeljak, 28.11.2022

Portreti: Martin Scorsese

19:00 Avijatičar The Aviator, SAD, Njemačka, 2004
R: Martin Scorsese

Utorak, 29.11.2022

Portreti: Martin Scorsese

19:00 Tko to kuca na moja vrata? Who's That Knocking At My Door?, SAD, 1967
R: Martin Scorsese 21:00 Doba nevinosti The Age of Innocence, SAD, 1993
R: Martin Scorsese

Srijeda, 30.11.2022

Portreti: Martin Scorsese

19:00 New York, New York SAD, 1977
R: Martin Scorsese

Četvrtak, 01.12.2022

Portreti: Martin Scorsese

19:00 Alice više ne stanuje ovdje Alice Doesn't Live Here Anymore, SAD, 1974
R: Martin Scorsese 21:00 Rt straha Cape Fear, SAD, 1991
R: Martin Scorsese

Petak, 02.12.2022

Retrovizor 1980-89

19:00 Podmornica Das Boot, Zapadna Njemačka, UK, Italija, Francuska, 1981
R: Wolfgang Petersen

Nedjelja, 04.12.2022

20. Human Rights Film Festival

19:00 Godine super osmice Les années super 8, Francuska, 2022
R: Annie Ernaux 20:45 Refrakcije Refractions, Hrvatska, 2022
R: Vladislav Knežević Afterwater Njemačka, Južna Koreja, Španjolska, Srbija, 2022
R: Dane Komljen

Ponedjeljak, 05.12.2022

20. Human Rights Film Festival

17:00 Casa Susanna Francuska, SAD, 2022
R: Sébastien Lifshitz 19:00 Sparta Austrija, Francuska, Njemačka, 2022
R: Ulrich Seidl 21:00 Partenon Partenona, Litva, Ukrajina, Francuska, 2019
R: Mantas Kvedaravičius

Utorak, 06.12.2022

20. Human Rights Film Festival

17:00 Barzah Finska, Litva, 2011
R: Mantas Kvedaravičius 19:00 Prirodna povijest uništavanja The Natural History of Destruction, Njemačka, Litva, Nizozemska, 2022
R: Sergej Loznica 21:00 De humani corporis fabrica Francuska, 2022
R: Véréna Paravel, Lucien Castaing-Taylor

Srijeda, 07.12.2022

20. Human Rights Film Festival

17:00 Mariupolis Njemačka, Francuska, Litva, Ukrajina, 2016
R: Mantas Kvedaravičius 19:00 Nema medvjeda Khers Nist, Iran, 2022
R: Jafar Panahi 21:00 Eami Paragvaj, Nizozemska, 2022
R: Paz Encina

Četvrtak, 08.12.2022

20. Human Rights Film Festival

17:00 Kijevski proces The Kiev Trial, Nizozemska, Ukrajina, 2022
R: Sergej Loznica 19:00 Mariupolis 2 Litva, Francuska, Njemačka, 2022
R: Mantas Kvedaravičius 21:15 Pomrčina (2022) Formørkelsen, Norveška, 2022
R: Nataša Urban

Petak, 09.12.2022

20. Human Rights Film Festival

17:00 Kako spasiti mrtvog prijatelja How to Save a Dead Friend, Švedska, Norveška, Francuska, Njemačka, 2022
R: Marusja Siroječovskaja 19:00 Saint Omer Francuska, 2022
R: Alice Diop 21:30 Još jedno proleće Srbija, Katar, 2022
R: Mladen Kovačević

Subota, 10.12.2022

20. Human Rights Film Festival

17:00 Još jedno proleće Srbija, Katar, 2022
R: Mladen Kovačević 19:00 Da li ste videli ovu ženu? Srbija, Hrvatska, 2022
R: Dušan Zorić, Matija Gluščević 21:00 Varljiva svjetlost Fogo-fátuo, Portugal, Francuska, 2022
R: Joao Pedro Rodrigues

Nedjelja, 11.12.2022

20. Human Rights Film Festival

15:00 Priča s Pacifika Pacifiction, Francuska, Španjolska, Njemačka, Portugal, 2022
R: Albert Serra 19:00 Banija Hrvatska, Srbija, 2022
R: Nebojša Slijepčević Nemir Unrueh, Švicarska, 2022
R: Cyril Schäublin 21:00 Ljubav, smrt i njemačke marke Aşk, Mark ve Ölüm - Liebe, D-Mark und Tod, Njemačka, 2022
R: Cem Kaya

Ponedjeljak, 12.12.2022

Restauracije: Dragulji hrvatske filmske baštine

19:00 Birtija Jugoslavija: Hrvatska, 1929
R: Joza Ivakić Jedan dan u turopoljskoj zadruzi Jugoslavija: Hrvatska, 1933
R: Drago Chloupek Barok u Hrvatskoj NDH, 1942
R: Oktavijan Miletić

Srijeda, 14.12.2022

Fokus: Sebastião Salgado

19:00 Sol zemlje The Salt of the Earth, Brazil, Francuska, Italija, 2014
R: Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders

Četvrtak, 15.12.2022

Portreti: Tim Burton

19:00 Edward Škaroruki Edward Scissorhands, SAD, 1990
R: Tim Burton 21:00 Krupna riba Big Fish, SAD, 2003
R: Tim Burton

Petak, 16.12.2022

Portreti: Tim Burton

19:00 Ed Wood SAD, 1994
R: Tim Burton 21:15 Pee-weejeva velika avantura Pee-wee's Big Adventure, SAD, 1985
R: Tim Burton

Subota, 17.12.2022

Distribucija

17:00 Stric Hrvatska, Srbija, 2022
R: David Kapac

Portreti: Tim Burton

19:00 Sanjiva dolina Sleepy Hollow, SAD, UK, Njemačka, 1999
R: Tim Burton 21:00 Velike oči Big Eyes, SAD, Kanada, 2014
R: Tim Burton

Nedjelja, 18.12.2022

Portreti: Tim Burton

19:00 Bubimir Beetle Juice, SAD, 1988
R: Tim Burton 21:00 Mrtva nevjesta Corpse Bride, SAD, UK, 2005
R: Tim Burton

Ponedjeljak, 19.12.2022

Portreti: Tim Burton

19:00 Charlie i tvornica čokolade Charlie and the Chocolate Factory, SAD, UK, 2005
R: Tim Burton 21:00 Batman SAD, UK, 1989
R: Tim Burton

Utorak, 20.12.2022

Portreti: Tim Burton

19:00 Mars napada! Mars Attacks!, SAD, 1996
R: Tim Burton 21:00 Batman se vraća Batman Returns, SAD, UK, 1992
R: Tim Burton

Srijeda, 21.12.2022

Portreti: Tim Burton

19:00 Sweeney Todd: Đavolji brijač Fleet Streeta Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street, SAD, UK, 2007
R: Tim Burton 21:00 Moje najdraže čudovište Frankenweenie, SAD, 2012
R: Tim Burton

Četvrtak, 22.12.2022

Portreti: Tim Burton

19:00 Božićna noćna mora The Nightmare Before Christmas, SAD, 1993
R: Henry Selick 21:00 Dom gospođice Peregrine za čudnovatu djecu Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, SAD, UK, Belgija, Kanada, 2016
R: Tim Burton

Petak, 23.12.2022

Retrovizor 2000-09

19:00 Zbogom, Lenjine! Good Bye Lenin!, Njemačka, 2003
R: Wolfgang Becker