Najava

Veliki klasični naslovi i suvremene uspješnice sa sjevera Europe

Vremenski kratak, ali brojem naslova bogati ciklus norveškog filma donosi najnovije dugometražne i kratkometražne filmove ove bogate kinematografije, a otvara ga ovogodišnji norveški kandidat za Oscara Kraljev izbor. Na velikom platnu prikazat će se i dva filma iz Norveškoj susjednih zemalja, Finske i Švedske: Kaurismakijeva zadnja uspješnica Druga strana nade i ekranizacija Nesbøova bestselera Snjegović s Michaelom Fassbenderom u glavnoj ulozi. Poljska filmska večer posvećena je Wajdi i njegovoj ekranizacija naturalističkoga romana rijeke nobelovca Władysława Reymonta Obećana zemlja. Film je restauriran i digitaliziran. Filmskim kub donosi klasika iranske kinematografije Zdravo, kinematografe Mohsena Makhmalbafa, a najmlađa će publika u subotnjoj matineji uživati u pustolovinama maloga neparoždera Huga. Dokumentarni film Trst, Jugoslavija vratit će gledaoce pedesetak godina unatrag kad je Piazza Ponterosso u središtu Trsta bila omiljena šoping destinacija građana Jugoslavije.

Raspored

Petak, 24.11.2017

Propustili ste – pogledajte u Tuškancu

17:00

Snjegović

The Snowman, Velika Britanija, Švedska, SAD, 2017. R: Tomas Alfredson

Propustili ste – pogledajte u Tuškancu

21:15

Druga strana nade

Toivon tuolla puolen, Finska, Njemačka, 2017. R: Aki Kaurismäki

Subota, 25.11.2017

Pametno kino

11:00

Neparožderi

Lichožrouti, Češka, Slovačka, Hrvatska, 2016. R: Galina Miklínová

Propustili ste – pogledajte u Tuškancu

17:00

Druga strana nade

Toivon tuolla puolen, Finska, Njemačka, 2017. R: Aki Kaurismäki

Dani norveškog filma

19:00

Prije snijega

Før snøen faller, Norveška, 2013. R: Hisham Zaman

Ponedjeljak, 27.11.2017

Propustili ste – pogledajte u Tuškancu

17:00

Sluškinja

Ah-ga-ssi, Južna Koreja, 2016. R: Chan-wook Park

20:00

Sve ili ništa

Hell or high water, SAD, 2016. R: David Mackenzie

Utorak, 28.11.2017

Filmski klub (2017)

18:00

Pukotina raja

1959. R: Vladimir Pogačić

Tjedan izraelskog filma

20:00

Slastičar

The Cakemaker, Izrael, 2017. R: Ofir Raul Graizer

Srijeda, 29.11.2017

Tjedan izraelskog filma

17:00

Slastičar

The Cakemaker, Izrael, 2017. R: Ofir Raul Graizer

19:00

Tišina

Halumim, Izrael, 2016. R: Erez Mizrahi, Sahar Shavit

21:00

Luka povratka

Home Port, Izrael, 2016. R: Erez Tadmor

Četvrtak, 30.11.2017

Četvrtak - Dan za dokumentarni film

17:00

Trst, Jugoslavija

Trieste, Yugoslavia, Italija, Hrvatska, Bosna i Hercegovina, 2017. R: Alessio Bozzer

Tjedan izraelskog filma

19:00

Skele

Pigumim, Izrael, 2017. R: Matan Yair

21:00

Tiho srce

Lev shaket meo, Izrael, 2016. R: Eitan Anner

Petak, 01.12.2017

Propustili ste – pogledajte u Tuškancu

17:00

Čovjek zvan Ove

En man som heter Ove, Švedska, 2015. R: Hannes Holm

Tjedan izraelskog filma

19:00

Ženska galerija

Ismach Hatani, Izrael, 2016. R: Emil Ben-Shimon

21:00

Ako i kada

Im Veka'ashe, Izrael, 2015. R: Eran B. Y.

Subota, 02.12.2017

Pametno kino

11:00

Neparožderi

Lichožrouti, Češka, Slovačka, Hrvatska, 2016. R: Galina Miklínová

Tjedan izraelskog filma

17:00

Bitna karika: Priča o Wilfridu Israelu

The Essential Link: The Story of Wilfrid Israel, Izrael, 2016. R: Yonatan Nir

19:00

Čežnja

Ga'agua, Izrael, 2017. R: Savi Gabizon

21:00

Prošli život

Past Life, Izrael, 2016. R: Avi Nesher

Nedjelja, 03.12.2017

Tjedan izraelskog filma

17:00

Između svjetova

Between Worlds, Izrael, 2016. R: Miya Hatav

19:00

Svjedočanstvo

Ha'Edut, 2017. R: Amichai Greenberg

21:00

Izraelska ljubavna priča

Sipur Ahava Eretz-Israeli, Izrael, 2017. R: Dan Wolman

Ponedjeljak, 04.12.2017

Propustili ste – pogledajte u Tuškancu

16:30

Sluškinja

Ah-ga-ssi, Južna Koreja, 2016. R: Chan-wook Park

19:00

Ubojstvo svetog jelena

The Killing of a Sacred Deer, Velika Britanija, SAD, 2017. R: Yorgos Lanthimos

21:00

Čovjek zvan Ove

En man som heter Ove, Švedska, 2015. R: Hannes Holm

Utorak, 05.12.2017

Filmski klub (2017)

18:00

Kremator

Spalovač mrtvol, Čehoslovačka, 1969. R: Juraj Herz

Ciklus argentinskog filma III

19:30

Koblic

Argentina, 2016. R: Sebastián Borensztein

Srijeda, 06.12.2017

Propustili ste – pogledajte u Tuškancu

17:00

Čovjek zvan Ove

En man som heter Ove, Švedska, 2015. R: Hannes Holm

Premijera u Tuškancu

19:00

Lica Lafore

Srbija, 2017. R: Denis Bojić

Četvrtak, 07.12.2017

Četvrtak - Dan za dokumentarni film

17:00

Trst, Jugoslavija

Trieste, Yugoslavia, Italija, Hrvatska, Bosna i Hercegovina, 2017. R: Alessio Bozzer

Ciklus argentinskog filma III

19:00

Papiri na vjetru

Papeles en el viento, Argentina, 2015. R: Juan Taratuto

Premijera u Tuškancu

21:00

Glas Medviđe

Hrvatska, 2017. R: Luka Klapan

Petak, 08.12.2017

Propustili ste – pogledajte u Tuškancu

17:00

Tijelo i duša

Testről és lélekről, Mađarska, 2017. R: Ildikó Enyedi

Ciklus argentinskog filma III

19:00

Izložbeni salon

Showroom, Argentina, 2014. R: Fernando Molnar

Propustili ste – pogledajte u Tuškancu

21:00

Ubojstvo svetog jelena

The Killing of a Sacred Deer, Velika Britanija, SAD, 2017. R: Yorgos Lanthimos

Subota, 09.12.2017

Pametno kino

11:00

Neparožderi

Lichožrouti, Češka, Slovačka, Hrvatska, 2016. R: Galina Miklínová

Ciklus argentinskog filma III

17:00

Izložbeni salon

Showroom, Argentina, 2014. R: Fernando Molnar

19:00

Papiri na vjetru

Papeles en el viento, Argentina, 2015. R: Juan Taratuto

21:00

Koblic

Argentina, 2016. R: Sebastián Borensztein

Ponedjeljak, 11.12.2017

Propustili ste – pogledajte u Tuškancu

17:00

Tijelo i duša

Testről és lélekről, Mađarska, 2017. R: Ildikó Enyedi

101 godina Kirka Douglasa

19:00

Šampion

Champion, SAD, 1949. R: Mark Robson

21:00

Staklena menažerija

The Glass Menagerie, SAD, 1950. R: Irving Rapper

Utorak, 12.12.2017

Propustili ste – pogledajte u Tuškancu

17:00

Ubojstvo svetog jelena

The Killing of a Sacred Deer, Velika Britanija, SAD, 2017. R: Yorgos Lanthimos

Premijera u Tuškancu

19:00

Kameleon

2017. R: Frano Barunčić, Dino Kos

Filmski klub (2017)

Kad žena silazi stepenicama

Onna go kaidan wo agaru toki, Japan, 1960. R: Mikio Naruse

Srijeda, 13.12.2017

Propustili ste – pogledajte u Tuškancu

17:00

Tijelo i duša

Testről és lélekről, Mađarska, 2017. R: Ildikó Enyedi

Premijera u Tuškancu

19:30

Ali i Nino

Azerbejdžan, 2016. R: Asif Kapadia

Četvrtak, 14.12.2017

Četvrtak - Dan za dokumentarni film

17:00

Moj svijet je naopačke

Slovenija, Makedonija, Hrvatska, 2016. R: Petra Seliškar

101 godina Kirka Douglasa

19:00

Detektivska priča

Detective Story, SAD, 1951. R: William Wyler

21:00

Obračun kod O.K. korala

Gunfight at the O.K. Corral, SAD, 1957. R: John Sturges

Petak, 15.12.2017

Sjećanje na Relju Bašića (1930.-2017.)

19:00

Kužiš stari moj

Hrvatska, 1973. R: Vanča Kljaković

21:00

Rondo

Hrvatska, 1966. R: Zvonimir Berković

Subota, 16.12.2017

Pametno kino

11:00

Neparožderi

Lichožrouti, Češka, Slovačka, Hrvatska, 2016. R: Galina Miklínová

19:00

Tko pjeva zlo ne misli

Hrvatska, 1970. R: Krešo Golik

21:00

Ljubavna pisma s predumišljajem

Hrvatska, 1985. R: Zvonimir Berković

Nedjelja, 17.12.2017

Premijera u Tuškancu

20:00

Nogometne ikone – Bitka za Macolu

Hrvatska, 2017. R: Vlado Boban

Ponedjeljak, 18.12.2017

Propustili ste – pogledajte u Tuškancu

17:00

Ubojstvo svetog jelena

The Killing of a Sacred Deer, Velika Britanija, SAD, 2017. R: Yorgos Lanthimos

Utorak, 19.12.2017

Propustili ste – pogledajte u Tuškancu

17:00

Odisej

L'Odyssée, Francuska, 2016. R: Jérôme Salle

Filmski klub (2017)

18:00

Pravo stanje stvari

Hrvatska, 1964. R: Vladan Slijepčević

101 godina Kirka Douglasa

19:00

Spartak

Spartacus, SAD, 1960. R: Stanley Kubrick

Srijeda, 20.12.2017

Propustili ste – pogledajte u Tuškancu

17:00

Odisej

L'Odyssée, Francuska, 2016. R: Jérôme Salle

101 godina Kirka Douglasa

19:00

Grad bez milosti

Town Without Pity, SAD, 1961. R: Gottfried Reinhardt

21:00

Šampion

Champion, SAD, 1949. R: Mark Robson

Četvrtak, 21.12.2017

Četvrtak - Dan za dokumentarni film

17:00

Moj svijet je naopačke

Slovenija, Makedonija, Hrvatska, 2016. R: Petra Seliškar

101 godina Kirka Douglasa

21:00

Detektivska priča

Detective Story, SAD, 1951. R: William Wyler

Petak, 22.12.2017

Propustili ste – pogledajte u Tuškancu

17:00

Odisej

L'Odyssée, Francuska, 2016. R: Jérôme Salle

101 godina Kirka Douglasa

19:00

Obračun kod O.K. korala

Gunfight at the O.K. Corral, SAD, 1957. R: John Sturges

21:00

Grad bez milosti

Town Without Pity, SAD, 1961. R: Gottfried Reinhardt

Subota, 23.12.2017

Pametno kino

11:00

Film iznenađenja

101 godina Kirka Douglasa

17:00

Staklena menažerija

The Glass Menagerie, SAD, 1950. R: Irving Rapper

19:00

Spartak

Spartacus, SAD, 1960. R: Stanley Kubrick

Nedjelja, 31.12.2017

Silvestrovo kao na filmu

21:30

Majmunska posla

Monkey Business, SAD, 1952. R: Howard Hawks

Ponedjeljak, 01.01.2018

Silvestrovo kao na filmu

00:30

Vrtuljak života

Wonder Wheel, 2017. R: Woody Allen

Vidi cijeli program
Pametno kino Propustili ste – pogledajte u Tuškancu Filmski klub (2017)

AKTUALNO

Dani norveškog filma

U četiri večeri tuškanačka će publika vidjeti bogat izbor aktualnih programa dugometražnih i kratkometražnih filmova suvremene norveške kinematografije.

BAZA HRVATSKOG FILMA