Schedule

Previous
Next

Monday, 15.10.2018

Fokus: Ukrajinski poetski film

19:00 Shadows of Forgotten Ancestors Tini zabutyh predkiv, 1964
R: Sergej (Josifovič) Paradžanov

Tuesday, 16.10.2018

Fokus: Ukrajinski poetski film

19:00 The White Bird Marked with Black Bilyi ptakh z chornoju oznakoyu, 1971
R: Jurij Iljenko 21:00 Annychka 1968
R: Boris Ivčenko

Wednesday, 17.10.2018

Fokus: Ukrajinski poetski film

19:00 The Stone Cross Kaminnyi hrest, 1968
R: Leonid Osyka 21:00 A Spring for the Thirsty Krynycya dlya spraglyh, 1965
R: Jurij Iljenko

Thursday, 18.10.2018

Fokus: Ukrajinski poetski film

19:00 The Eve of Ivan Kupalo Vecheir na Ivana Kupala, 1968
R: Jurij Iljenko 21:00 Babylon XX Vavilon XX, 1979
R: Ivan Mikolajčuk

Saturday, 20.10.2018

Fokus: Kulturna opozicija u socijalizmu

16:30 Next Stop: Odeon Cinema Bulgaria, 2016
R: Ekaterina Minkova 18:00 From Us to Me: Life in East Germany Then and Now 2016
R: Ellin Hare 19:30 Chuck Norris vs. Communism Romania, UK, USA, 2015
R: Ilinca Calugareanu

DOKUart: Festival dokumentarnog filma

21:00 La Chana Spain, Island, USA, 2016
R: Lucija Stojević

Sunday, 21.10.2018

Fokus: Kulturna opozicija u socijalizmu

18:00 Generacija '68 Croatia, 2016
R: Nenad Puhovski 19:30 Master and Tatyana Litva, 2015
R: Giedre Zickyte 21:00 The Other Line Serbia, 2016
R: Nenad Milošević

Monday, 22.10.2018

Panorama: Suvremeni korejski film

19:00 A Taxi Driver Taeksi woonjunsa, Južna Koreja, 2017
R: Jang Hoon

Tuesday, 23.10.2018

Panorama: Suvremeni korejski film

19:00 Masquerade Gwanhae: Wangyidoen namja, Južna Koreja, 2012
R: Chang-min Choo 21:15 Wish So-won, Južna Koreja, 2013
R: Joon-ik Lee

Wednesday, 24.10.2018

Panorama: Suvremeni korejski film

19:00 Old Partner Wonangsori, Južna Koreja, 2008
R: Chung-ryoul Lee 21:00 Nameless Gangster: Rules of the Time Bumchoiwaui junjaeng: Nabbeunnomdeul jeonsungshidae, Južna Koreja, 2012
R: Jong-bin Yoon

Thursday, 25.10.2018

Panorama: Suvremeni korejski film

19:00 Burning Beoning, Južna Koreja, 2018
R: Chang-dong Lee

Friday, 26.10.2018

Panorama: Suvremeni korejski film

19:00 Poetry Shi, Južna Koreja, 2010
R: Chang-dong Lee 21:30 A Tale of Two Sisters Janghwa, Hongryeon, Južna Koreja, 2003
R: Jee-woon Kim

Saturday, 27.10.2018

Međunarodni dan animacije

17:30 Nove nade
19:00 Kontemplacije
20:30 Susreti

Sunday, 28.10.2018

Međunarodni dan animacije

11:30 Radionica: “Iz ničega stvorimo nešto!”
13:30 Radionica: “Iz ničega stvorimo nešto!”
15:30 Projekcija filmova s festivala VAFI & RAFI
16:30 Hrvatski animirani filmovi za djecu i mlade iz 2018.
18:00 Žuta podmornica

Monday, 29.10.2018

Focus: Contemporary Polish female directors

19:00 Birds Are Singing in Kigali Ptaki spiewaja w Kigali, Poland, 2017
R: Krzysztof Krauze

Tuesday, 30.10.2018

Kurioziteti

19:00 Night of the Living Dead USA, 1968
R: George A. Romero

Wednesday, 31.10.2018

Fokus: Noć vještica/Halloween

19:00 Halloween USA, 1978
R: John Carpenter 21:00 The Evil Dead USA, 1981
R: Sam Raimi