Schedule

Previous
Next

Sunday, 10.02.2019

Fokus: Starost na filmu

19:00 Youth France, Italy, Švicarska, UK, 2015
R: Paolo Sorrentino

Monday, 11.02.2019

Portreti: Novi argentinski film Lucrecie Martel

19:00 The Swamp La Ciénaga, Argentina, France, Japan, Spain, 2001
R: Lucrecia Martel

Tuesday, 12.02.2019

Portreti: Novi argentinski film Lucrecie Martel

19:00 The Headless Woman La mujer sin cabeza, Argentina, France, Italy, Spain, 2008
R: Lucrecia Martel 21:00 The Holy Girl La niña santa, Argentina, Italy, Netherlands, Spain, 2004
R: Lucrecia Martel

Wednesday, 13.02.2019

Motrišta

19:00 Man with a Movie Camera Chelovek s kino-apparatom, Sovjetski Savez, 1929
R: Dziga Vertov

Thursday, 14.02.2019

Fokus: Filmska trilogija Richarda Linklatera

18:00 Before Sunrise USA, Austria, Švicarska, 1995
R: Richard Linklater 20:00 Before Sunset USA, 2004
R: Richard Linklater 22:00 Before Midnight USA, Greece, 2013
R: Richard Linklater

Friday, 15.02.2019

Gledalište Kinokluba Zagreb

17:00 Prva projekcija
19:00 Otvorenje, performans, dodjela nagrade i druga projekcija
21:00 Treća projekcija
23:00 Četvrta projekcija

Saturday, 16.02.2019

Gledalište Kinokluba Zagreb

15:00 Okrugli stol: Istraživanja i mogućnosti filmskih suradnji
17:00 Peta projekcija
19:00 Šesta projekcija
21:00 Sedma projekcija
23:00 Osma projekcija i dodjela nagrada

Monday, 18.02.2019

Portreti: Znamenite uloge Ive Gregurevića

19:00 Čaruga 1991
R: Rajko Grlić 21:00 Ne naginji se van 1977
R: Bogdan Žižić

Wednesday, 20.02.2019

Portreti: Znamenite uloge Ive Gregurevića

19:00 Što je Iva snimila 21. listopada 2003.? Croatia, 2005
R: Tomislav Radić 21:00 Život sa stricem 1988
R: Krsto Papić

Thursday, 21.02.2019

Portreti: Urbane pustare Christiana Petzolda

19:00 Yella Germany, 2007
R: Christian Petzold 21:00 Ghosts Gespenster, Germany, France, 2005
R: Christian Petzold

Friday, 22.02.2019

Portreti: Urbane pustare Christiana Petzolda

19:00 Transit Germany, France, 2018
R: Christian Petzold 21:00 Jerichow Germany, 2008
R: Christian Petzold

Saturday, 23.02.2019

Portreti: Urbane pustare Christiana Petzolda

19:00 Wolfsburg Germany, 2003
R: Christian Petzold 21:00 Barbara Germany, 2012
R: Christian Petzold

Sunday, 24.02.2019

Portreti: Urbane pustare Christiana Petzolda

19:00 The State I Am In Die innere Sicherheit, Germany, 2000
R: Christian Petzold 21:00 Phoenix Germany, Poland, 2014
R: Christian Petzold

Monday, 25.02.2019

Kinoteka: Poslijeratna hrvatska kinematografija

19:00 The Unconquered People Yugoslavia, 1947
R: Nikola Popović 21:00 Bakonja fra Brne Yugoslavia, 1951
R: Fedor Hanžeković

Tuesday, 26.02.2019

Kinoteka: Poslijeratna hrvatska kinematografija

19:00 Jasenovac Yugoslavia, 1945
R: Gustav Gavrin, Kosta Hlavaty To the Election Poles Yugoslavia, 1946
R: Milan Katić Vriština i klasje Yugoslavia, 1949
R: Branko Belan Događaj u Raši Yugoslavia, 1950
R: Rudolf Sremec Tunolovci Yugoslavia, 1948
R: Branko Belan Radi onog jutros Yugoslavia, 1951
R: Radenko Ostojić 21:00 Plavi devet Yugoslavia, 1950
R: Krešo Golik

Wednesday, 27.02.2019

Portreti: Kritička analiza američkog društva Elija Kazana

19:00 On the Waterfront USA, 1954
R: Elia Kazan 21:00 Baby Doll USA, 1956
R: Elia Kazan

Thursday, 28.02.2019

Portreti: Kritička analiza američkog društva Elija Kazana

19:00 Splendor in the Grass USA, 1961
R: Elia Kazan 21:00 Boomerang! USA, 1947
R: Elia Kazan

Friday, 01.03.2019

Portreti: Kritička analiza američkog društva Elija Kazana

19:00 A Streetcar Named Desire USA, 1951
R: Elia Kazan 21:00 Gentleman’s Agreement USA, 1947
R: Elia Kazan

Saturday, 02.03.2019

Portreti: Kritička analiza američkog društva Elija Kazana

19:00 East of Eden USA, 1956
R: Elia Kazan 21:00 A Face in the Crowd USA, 1957
R: Elia Kazan

Monday, 04.03.2019

Portreti: Kritička analiza američkog društva Elija Kazana

19:00 Wild River USA, 1960
R: Elia Kazan 21:00 Panic in the Streets USA, 1950
R: Elia Kazan